WKŁADKI ORTOPEDYCZNE BALKEFORS


Przed wykonaniem wkładek ortopedycznych, oceniam obciążenie stopy na podoskopie. Podczas tworzenia wkładek uczę pacjenta obciążania kończyny dolnej we właściwej osi biomechanicznej (czyli ustawienia w skorygowanej pozycji) w celu wykonania prawidłowego odcisku. Wkładki są wykonane z tworzywa termoplastycznego i rozgrzewane są w specjalistycznym piecu w temperaturze ok. 103 - 107 stopni Celsjusza, co pozwala wykonać indywidualny odcisk stopy w skorygowanej pozycji stawu skokowego, kolana i stawu biodrowego. Tak rozgrzaną wkładkę modelujemy poprzez wykonany odcisk stopy (którego odpowiednio uczę pacjenta wcześniej) tworząc właściwe podparcie stopy. Po wystygnięciu wkładka jest sztywna, a jej kształt jest idealnie dopasowany do stopy, nie pozwalając jej "wracać" do wadliwej postawy. Dużą zaletą tej metody jest to, iż można wykonać do 3 - ch poprawek poprzez rozgrzanie wkładek i ponowne modelowanie ich. 

Cały proces trwa do ok. 30 min., po czym wkładki są od razu gotowe do użytkowania bez potrzeby czekania kilku dni czy tygodni.

Do użytkowania wkładek zalecam buty wiązane, najlepiej sportowe, z prostym i sztywnym zapiętkiem. Dużą wygodą jest możliwość wyjęcia oryginalnych wkładek w celu zastąpienia ich wkładkami ortopedycznymi, jeśli oryginalne wkładki są przyklejone, to po prostu trzeba będzie je odkleić :)


Wkładki Balkefors można prać w pralce :)


Wkładki polecam szczególnie przy:

-  haluksy

- nerwiak Mortona

- koślawienie lub szpotawienie stawów skokowych jak i kolanowych

- ostroga piętowa

- płaskostopie podłużne / poprzeczne

- niestabilność stopy

a także przy przeciążeniach stóp, praca stojąca, dla sportowców.